Zamów on-line lub zadzwoń: +48 692-723-237

Koszyk

Pierwiastki w organizmie – za co odpowiadają?

Świadome dbanie o zdrowie wymaga od nas pozyskiwania wiedzy, której znaczenia wcześniej nie docenialiśmy. Troska o prawidłowe funkcjonowanie organizmu to poznawanie jego potrzeb, uczenie się o tym, co odpowiada za określone jego obszary i dane zjawiska. Pierwiastki w organizmie są niezwykle istotne – większość z nas wie, że do utrzymania zdrowia, powinniśmy zadbać o odpowiedni poziom określonych witamin i minerałów.

Pierwiastki w organizmie to dla nas nieco bardziej zagadkowa kwestia, niż witaminy, dlatego warto nieco poszerzyć naszą wiedzę o ich roli i działaniu. Pierwiastki w ciele człowieka stanowią elementy strukturalne szkieletu i tkanek miękkich, a także czynniki regulujące wiele funkcji fizjologicznych np. krzepniecie krwi, transport tlenu, aktywacje enzymów. Azot (N), siarka (S), tlen (O), wodór (H) i węgiel (C) budują związki organiczne: białka, węglowodany, tłuszcze i witaminy. Z kolei takie pierwiastki w organizmie człowieka, jak żelazo, magnez, potas i cynk razem z witaminami odpowiadają za setki reakcji chemicznych i biochemicznych, które każdego dnia dają nam energię do życia, pracy i ogólnego funkcjonowania.

Pierwiastki w ciele człowieka – dlaczego są tak ważne?

Pierwiastki w organizmie człowieka pojawiają się dzięki pożywieniu, stąd tak duże znaczenie odpowiednio zbilansowanej diety – o ile niektóre witaminy człowiek potrafi magazynować, to minerały musimy dostarczać na bieżąco. Doprowadzając do niedoboru, bądź nadmiaru danych pierwiastków, narażamy się na bardzo wiele chorób i ogólne złe samopoczucie. Pierwiastki w ciele człowieka powinny zatem być utrzymane na odpowiednim poziomie. Przyczyną zachwiań równowagi dynamicznej pierwiastków mogą być problemy dziedziczone lub zależne od typu biochemicznego człowieka. Jednakże niezwykle często ich za ich brak czy niedobór odpowiadamy sami, a bezpośrednią przyczyną jest wtedy nieodpowiednia dieta, stres czy niektóre leki.

Pierwiastki w organizmie człowieka – zadbaj o swoje zdrowie!

Jeśli Twoje badania wykazały niedobór ważnych pierwiastków, bądź odczuwasz jego ewidentne objawy, warto rozważyć uzupełnienie ich za pomocą suplementów diety. Pierwiastki w ciele człowieka uzupełnią Biochelaty, które są maksymalnie przyswajalne przez organizm. Suplementy są polecane u osób starszych, z obniżoną odpornością czy problemami skórnymi (biochelat Zn-Cu-Mg), a także osobom z nadwagą (biochelat Zn-Cu-Cr). Pierwiastki w organizmie ogrywają niezwykle ważne role, dlatego zadbajmy o ich odpowiedni poziom, dla dobra naszego zdrowia!