Zamów on-line lub zadzwoń: +48 692-723-237

Koszyk

Srebro monojonowe Ag124 to odmiana srebra stosowana w kosmetyce i leczeniu stanów zapalnych. Dzięki wielkości cząsteczki (mniej niż 1nm) jest bardzo dobrze przyswajalne. Srebro od wieków jest znane jako środek leczniczy. W ostatnich czasach odkrywa się jego właściwości na nowo, przede wszystkim jako alternatywy dla konwencjonalnych leków, takich jak antybiotyki oraz jako komplementarny środek antybakteryjny.

Jakie ma właściwości i na co pomaga srebro monojonowe

Srebro monojonowe do picia posiada przede wszystkim właściwości antybakteryjne. Zabija więcej niż 650 gatunków bakterii, a także działa przeciwwirusowo i przeciwgrzybicznie. Jego zaletą jest też to, że nie bakterie nie uodparniają się na preparat. Dzięki temu w wielu przypadkach może być stosowany jako zamiennik antybiotyków. Tym bardziej, że nie ma konkretnych przeciwwskazań co do jego stosowania. Nie jest toksyczne, ale zbyt duże ilości odkładają się w organizmie.
Jest doskonałym preparatem na schorzenia skórne – atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, opryszczka. Wewnętrznie srebro monojonowe do picia jest stosowane przede wszystkim do zwalczania bakterii heliobacter pylori, która powoduje wrzody żołądka i dwunastnicy. Likwiduje i zapobiega też wielu przeziębieniom i infekcjom, próchnicy oraz infekcjom laryngologicznym t.j. Zapalenie ucha, gardła czy zatok.

Dla kogo wskazane jest srebro monojonowe do picia?

Srebro może stosować każdy kto zmaga się z zakażeniami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybicznymi. Szczególnie osoby uczulone na antybiotyki, obawiające się ich skutków ubocznych. Mogą je też stosować osoby poddające się terapii antybiotykowej, żeby wzmocnić działanie konwencjonalnych leków.

Dawkowanie – jak i kiedy stosować srebro monojonowe?

Nie istnieje żadna norma, jeżeli chodzi o dawkowanie srebra. Nie powinno się go jednak stosować zbyt długotrwale i w zbyt dużych ilościach.

Przeciwwskazania

Srebro monojonowe do picia w zasadzie nie jest nieszkodliwe, jeżeli używa się go w racjonalnych ilościach i nie stosuje długotrwale. W zbyt dużych ilościach może wpływać na zmianę zabarwienia skóry i spojówek, choroby wątroby i nerek. W roztworach srebra przeciwwskazaniem może być też nadwrażliwość na pozostałe składniki roztworu.

Ciekawostka o srebrze monojonowym

Srebro jest znane od wieków jako alternatywny środek leczniczy. W starożytnej Grecji przechowywano wodę w srebrnych misach. W czasie I wojny światowej, kiedy nie znano jeszcze antybiotyków, stosowano preparaty ze srebrem jako środek zapobiegający infekcjom ran.
Oprócz zastosowania srebra w charakterze leku na przeziębienie, stany zapalne zewnętrzne i wewnętrzne można je również stosować na ubrania przed wypraniem. Dzięki temu pozbywamy się z ich powierzchni niepożądanych bakterii, które mogą źle wpływać na wygląd skóry.
Stosowane podczas mycia głowy srebro poprawia wygląd włosów, może też pomóc w walce z łupieżem.