Zamów on-line lub zadzwoń: +48 692-723-237

Koszyk

Oczyszczanie organizmu z wolnych rodników i toksyn naszą koniecznością!

Nawet najzdrowszy organizm zasilany odpowiednią i zbilansowaną dietą jest narażony na działanie utleniaczy. Dlatego niezwykle ważne jest regularne oczyszczanie organizmu z wolnych rodników i toksyn. Czym są wolne rodniki? I jaką krzywdę mogą wyrządzić naszemu organizmowi? Okazuje się, że utleniacze to cząsteczki, które posiadają niesparowane elektrony… brzmi to nieco skomplikowanie. Wystarczy wiedzieć, że w podczas przetwarzania tlenu przez nasz organizm, część cząsteczek tlenu przeobraża się w wolne rodniki tlenowe, będące dla nas niebezpieczne. Pamiętajmy, że dobre samopoczucie i równowaga w funkcjonowaniu organizmu to nierozłączna zależność. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z faktu, jak istotną misją powinno być odtruwanie organizmu – w końcu przetworzona żywność i niekorzystne wpływy ze środowiska działają na naszą niekorzyść!

Olejek z oregano, probiotyk po antybiotyku, suplementy na detoksykację

Oczyszczanie organizmu z wolnych rodników i toksyn pozwoli nam dłużej cieszyć się młodością i zdrowiem. Udowodniono, że utleniacze przyspieszają procesy starzenia się, mogą prowadzić do zwiększonego ryzyka występowania nowotworów, miażdżycy i uszkadzać nasze łańcuchy DNA – słowem: szkodzą. Nie pomaga tu palenie papierosów, życie w strefie zanieczyszczonego powietrza, stres, czy przemęczenie, zaś osoby, które borykają się z tymi problemami powinny zażywać sprawdzone antyoksydanty. Suplementy, które znajdują się w tej kategorii to właśnie wspomniane preparaty, które oczyszczają organizm z wolnych rodników. Pamiętajmy również o detoksykacyjnej mocy ziół, które jednocześnie pozytywnie wpływają na nasz układ trawienny. Będzie to rumianek, czystek, a nawet melisa i pokrzywa.

Antyoksydanty – suplementy na oczyszczenie organizmu z toksyn

Z pomocą w walce z wolnymi rodnikami przychodzą nam antyoksydanty. Suplementy takie jak selen, olejek z oregano, czy N-acetyl mogą okazać się bardzo pomocne. Pamiętajmy jednak, że detoksykacja organizmu, to także dbanie o sprawny układ pokarmowy i jelita! Probiotyk po antybiotyku jest dla niektórych z nas koniecznością. Zawiera on żywe kultury bakterii, które przywracają do normy pracę układu trawienia po kuracji silnymi medykamentami. Jest on szczególnie polecany osobom z problemami żołądkowymi i metabolicznymi, lecz warto profilaktycznie włączyć go do codziennej diety. Probiotyk po antybiotyku przyda nam się również w wypadku długotrwałej kuracji. Niezależnie od tego, czy planujesz oczyszczanie organizmu z wolnych rodników czy toksyn, suplementy Ausi.eu będą doskonałym wyborem. Zapraszamy do odwiedzenia naszej kategorii. Dbanie o siebie to nie tylko obowiązek, lecz również przyjemność!