Zamów on-line lub zadzwoń: +48 692-723-237

Koszyk

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Mydła naturalne – tworzone, aby dzielić się tym co najlepsze

Już samo słowo “naturalny” kojarzy nam się z czymś prawdziwym, zgodnym z prawami natury, niewymuszonym, wykluczającym czynniki chemiczne. Jeśli mamy na myśli mydła naturalne, kojarzymy je z powstaniem z surowców, które występują właśnie w naturze, czyli roślin i minerałów. Historia mówi, że już ponad 5 000 lat temu używano mydła, jednak nie do mycia, a do przemywania ran i prania. To najprawdopodobniej Fenicjanie, uznawani za “ojców mydła”, produkowali je z mieszanki popiołu roślin i tłuszczu zwierzęcego. Najlepsze mydła naturalne powstają z oleju palmowego, który cechuje wydajność, dzięki czemu olej ten jest jednocześnie bardzo ekologiczny.

Mydła ekologiczne – naturalnie

Jakie wartości powinno zawierać i co powinno świadczyć o tym, że mydło ekologiczne jest idealne? Podstawą jest olej, ale to dodatki, zapach i działanie powodują, że chętnie sięgamy po taki produkt. Dobroczynny wpływ bursztynu likwiduje infekcje i przyspiesza gojenie ran. Sole z Morza Martwego genialnie odprężają ciało i duszę, wspomagają leczenie łuszczycy. Jeden z najcenniejszych darów natury – borowina, która wspomaga leczenie stanów zapalnych. Wosk, którego zdaniem jest uelastycznienie skóry, i zapobieganie wysuszaniu. Oraz dziegdzieć, czyli wynik suchej destylacji drewna brzozy, buku lub sosny, posiada on zbawienne działanie keratolityczne, antyseptyczne, wspomaga regenerację zmarszczek, a nawet pozytywnie oddziaływuje na atopowe zapalenie skóry czy łuszczycę i trądzik. A może słodki i dobroczynny miód? Idealnie wygładza, dodatkowo posiada antyseptyczne właściwości.

Mydła ekologiczne powinny zawierać w sobie nie tylko walory odczuwalne na skórze, ale też zapachowe. Trawa cytrynowa, zawiera nie tylko życiodajną witaminę C czy wspomaga eliminację cellulitu, ale też rozjaśnia umysł i poprawia koncentrację. Zapach lawendy budzi zaufanie i spokój a oleju arganowego koi, oczyszcza duszę i ciało, wprowadzając pozytywne wibracje.

Sklep z mydłami – tworzonymi z miłości

Kochamy ludzi, którzy chcą być bliżej natury, pasjonuje nas tworzenie mydeł i komponowanie zapachów. Wyjątkowy sklep z mydłami Ausi.eu stworzony jest dla Ciebie, abyś mógł cieszyć się darami ogrodów, abyś mógł czerpać garściami z błogosławieństwa i możliwości jakie daje nam natura.