Zamów on-line lub zadzwoń: +48 692-723-237

Koszyk

Błonnik witalny – cenne wsparcie organizmu!

Błonnik pokarmowy czyli włókno pokarmowe to składnik, który nie zostaje strawiony i wchłoniony przez organizm. Jak często słyszymy, błonnik witalny jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. I słusznie! Odgrywa ważną rolę nie tylko ze względu na wpływ na prawidłową pracę układu trawiennego i zachodzące w nim procesy, a co za tym idzie – na zachowanie odpowiedniej sylwetki oraz ogólnej, dobrej kondycji ciała. Błonnik – suplement charakteryzuje się naprawdę wieloma zaletami!

W jakich procesach organizmu bierze udział błonnik oczyszczający?

Nie bez przyczyny miłośnicy zdrowych diet i wartościowego trybu życia, włączają do swoich jadłospisów omawiany składnik. Przede wszystkim znany jest wśród osób dbających o linię i zgrabną sylwetkę, przez co zwykliśmy nie zwracać uwagi na pozostałe, jakże istotne właściwości błonnika! Do jego najważniejszych zadań należy zatem:

  • dbanie o prawidłową pracę układu trawiennego,
  • wspieranie właściwego funkcjonowania pozytywnych bakterii w jelitach,
  • regulacja ilości insuliny i stężenia cukru we krwi,
  • oczyszczanie organizmu ze złogów i toksyn,
  • wchłanialność pokarmów, a więc zwiększenie witalności, poprawa kondycji skóry, włosów i paznokci,
  • wsparcie w walce o szczupłą i zadbaną sylwetkę
  • błonnik witalny może pozytywnie wpływać na całość pracy organizmu – oto istotny punkt!

Wspomniany błonnik oczyszczający doskonale sprawi się jako sposób na detoksykację organizmu, a sam błonnik – suplement polecany jest wszystkim tym, których dieta uboga jest w ten składnik. Specjaliści zalecają, aby stosować odpowiednie proporcje, a codzienne, dostarczane dawki znajdowały się w przedziale 25-40 gramów. Nadmiar błonnika może zatem powodować biegunki czy ograniczanie wchłaniania witamin A, D, E i K. W jakich zatem produktach znajdziemy nasz błonnik? Doskonałym źródłem okazują się być ziemniaki (najlepiej ze skórką), nasiona roślin strączkowych, produkty zbożowe, takie jak kasze, makarony czy płatki oraz migdały i figi.

Błonnik oczyszczający – zdrowie w czystej postaci!

Gdy z kolei rozpatrujemy tak istotne funkcje detoksykacyjne jelit, błonnik oczyszczający może okazać się niezwykle cennym i pożądanym składnikiem. Polecany jest szczególnie osobom, które borykają się z problemami trawiennymi, bólami brzucha, zaparciami. Reguluje przemianę materii i perystaltykę jelit, wzmacnia uczucie sytości i dzięki temu – stanowi solidną pomoc podczas gubienia nadprogramowych kilogramów. Błonnik – suplement zmniejsza zatem ochotę na podjadanie oraz konsumowanie dużych porcji pożywienia. Błonnik witalny? Tylko w Ausi.eu – wypróbuj go!