Jak przygotować naturalny, kąpielowy rytuał? Sprawdź te składniki!
| Włącz cze18,2019
Dzisiejsze czasy wymagają od każdej z nas sporo wysiłku, energii oraz gotowości na kolejne wyzwania. Musimy dbać o kwestie zawodowe, rodzinę i oczywiście – rozwijać swoje pasje. Ale jak znaleźć na cały pakiet tych działań odpowiednią dawkę motywacji oraz wspomnianej energii? Klucz leży nie tylko w stabilnym życiu emocjonalno-finansowym, zdrowej diecie czy właściwej dawce ruchu. Pamiętajmy, że codzienna porcja zdrowego relaksu ma zbawienny wpływ na całość – zarówno sferę psychiczną, jak i fizycznym. Sprawdź, w jaki sposób wyczarować kąpielowy rytuał dzięki olejkowi lawendowemu i nie tylko!
Jeden z kilku elementów – olejek lawendowy
Jak doskonale wiemy, każda kąpiel doskonale działa na ducha i ciało. Dzięki takiemu rytuałowi możemy złapać głęboki oddech, zdystansować się do trudnej bądź ciążącej obowiązkami rzeczywistości a przy okazji odżywić skórę i uznać taką kąpiel z jeden z zabiegów o działaniu leczniczym. Jakie więc składniki oprócz ciepłej wody, relaksacyjnej muzyki i kilku świec mogą się jeszcze przydać?
- olejek lawendowy dodany w kilku/kilkunastu kroplach do ciepłej wody wykazuje działanie relaksacyjne, uspokajające i poprawiające nastrój. Co więcej, w aromaterapii olejek lawendowy działa przeciwdepresyjnie, a także wspomaga łagodzenie bólu mięśniowego. Ciekawe również prezentują się kompozycje z drzew herbacianego, sosnowego, świerkowego czy różany.
- do mycia możesz wykorzystać mydło zawierające lubiane przez Ciebie składniki i pozytywnie działające na skórę, np. z płatkami zbóż, miodem, różnorodnymi ziołami. Gdy miewasz problemy skórne, takie jak stany zapalne, nadmiar sebum czy wypryski, warto zastosować mydło dziegciowe. Nie pachnie najlepiej – pewnością przywodzi na myśl naturalny aromat żywicy i smoły. Jednak stosowane od wieków antybakteryjnie i przeciwpasożytniczo było cenionym kosmetykiem w walce z problematyczną skórą. Jeśli oczywiście nie polubisz mydła dziegciowego, możesz śmiało zastosować inne naturalne środki do mycia ciała.
A czym jest kąpiel borowinowa?
Jednym z cenionych rytuałów kąpielowych jest również kąpiel borowinowa. Borowina to pewna forma torfu występująca naturalnie, np. na Podlasiu czy Pomorzu Zachodnim. Zanurzanie ciała w tejże substancji o zapachu drzewno-ziołowym, wykazuje działanie relaksacyjne, ujędrniające, przeciwzapalne, poprawiające krążenie czy wspomagające organizm po wysiłku fizycznym, przy cellulicie bądź zmarszczkach. Kąpiel borowinowa to jeden z zabiegów leczniczych w niektórych SPA, dlatego jak się domyślamy, w domu może być trudna do zorganizowania.
Ale czy na pewno? Na rynku dostępne są różnorakie preparaty zawierające naturalne borowiny. Dodane do kąpieli stworzą nie tylko piękny zapach, ale także pozytywnie zadziałają na całe nasze ciało!
Pamiętaj, że przygotowując wieczorne, kąpielowe rytuały możesz kierować się własnymi upodobaniami zapachowymi. Warto jednak wiedzieć, że syntetyczne i drogeryjne kosmetyki nigdy nie będą tak bezpieczne, jak te pochodzenia organicznego. Stosuj więc olejek lawendowy (i nie tylko!) podczas sesji relaksacyjnych w domu, a powrót do psycho-fizycznej równowagi będzie efektywniejszy!